Bajkajlaj

  • Tvůrce:

Bajkajlaj, to je Jitka Kabzan, designérka a maminka, její táta, který si pořád rád hraje se dřevem a malá Lili, která všechny hračky poctivě testuje a v mnoha případech dá také podnět k výrobě.

Vyrábějí především dřevěné sladkosti do dětských kuchyněk, Jitka maluje portréty na dřevěné špalíčky a vyrábí šperky. Kladou důraz na přírodní materiály původem z České republiky, ruční výrobu a originální design.

V malé dílně na Moravě vznikají dřevěné, ručně soustružené nebo vyřezávané polotovary, které dále Jitka maluje eko barvami s atestem na dětské hračky. Každý kousek jim projde rukama a tak vznikají jedinečné originály. Tvůrci se velmi těší na to, jak jejich hračky budou stárnout. Malované dortíky, nanuky a hlavně rodinky jsou totiž určeny k tomu, aby v rodině zůstávaly pro další a další generace.

„Praha je všech Čechů ráj, ať žije bajkajlaj“

Refrén písně z roku 1908, kterou složil jejich pradědeček spisovatel a dadaista Otakar Pinsker. Od té doby dadaistické slovo bajkajlaj bylo bez jakéhokoliv hlubšího významu. Po více než 100 letech, tak rodiné dědictví zase ožívá...

DADA se používá ve francouzštině také pro označení něčeho, co děláme rádi. A Bajkajlaj to jen potvrzuje.