BonBot & Other Projects Studio

  • Štítek:
  • Dárek:
  • Tvůrce:

Kolekce BonBot & Other projects studio je setkáním tří kamarádek, dvou mladých projektů a jednoho společného zápalu pro jednoduché a poctivé věci.

BonBot je značkou, která vytváří oblečení a doplňky pro ty nejmenší dobrodruhy. Založila ji trojnásobná supermáma Adéla Zapletalová, která tvoří tvrdohlavě, přesně takové produkty, jaké si přeje i pro své děti. Kvalitní, zodpovědné, jednoduché a pohodlné jak pro všechny mrňousky, tak i jejich unavené mámy.

Other projecs studio založily dvě kamarádky, které se setkaly při studiu na Umprum. Johana Němečková a Barbora Vildová pracují společně už několik let a jejich portfolio představuje projekty od interiérového, přes výstavní až po produktový design. Rády vytvářejí věci s příběhem, živé prostory, které s člověkem komunikují. Spolupráce na kolekci pro děti byla skvělým zážitkem a možností vrátit se zase o hodně let nazpátek a zase si, alespoň na chvíli, moci bezhlavě vymýšlet a hrát.

Kolekce BonBot & Other projects studio je vyrobena ze 100% lnu, obarvena přírodními barvivy z dílny Amálie Koppové. Pigment získaný ze zbytků avokáda a ganátového jablka neškodí zdraví ani přírodě. Dělá tak radost nejen dětem, ale i všem lesním a lučním kamarádům. Vyšívané aplikace vznikly rukou Michaely Červené. Klikaté cestičky, chlupaté mechy i travnaté paloučky jsou výbornou haptickou pomůckou pro všechny malé zvědavce kteří se rozhodli objevovat svět. A podobu všech těchto kamarádů vysnila a nakrestlila talentovaná ilustrátorka Marie Urbánková.

Pohádka

Sněží. Bon a Bot si to zrovna rázovali na horu Špičák, když je zastihla vánice. Oba zvyklí chodit všude na naháče, rychle hledali, kde se zašít. Na mechovém mechovém kopečku stála houba a macatou nohu měla plnou malých okýnek. Rourou v klobouku stoupal dým. Ještě než kluci stihli zaklepat, dveře se sami rozrazily. Mravenec navlečený v malém sáčku na ně vychrlil “Zdravím vzácné pány, já jsem Mára a mám to tu pod tykadlem. Svačina je na stole.” U velkého stolu z kůry stály dva talíře a ještě se z nich kouřilo. Polívka v nich zahučela tak rychle, že ani nepotřebovali lžíce. Vánice utichla a venku už se setmělo. Kluci od Máry na cestu dostali ještě dvě čapky, dva páry rukavic, deku a skládací domek, aby je už žádný nečas nepřekvapil. Než vyrazili, natáhli se a natrhali z oblohy 5 hvězd, které přilepili houbě na klobouk. Aby každý pocestný věděl, co je nejlepší penzion široko daleko. U Houbaře Máry.