Jakých bylo prvních 50 dní s YUY a na co se nejčastěji ptáte?

Inspirace

Prvních 50 dní YUY uteklo jako voda. Skoro roční přípravy nastavily velká očekávání a stejně tak nás provázely nemalé obavy, jak se vám YUY bude líbit, jestli bude fungovat a jestli jsme dostatečně připravení. Velký dík proto směřuje k samotným Tvůrcům, za jejich podporu a trpělivost a vám, milovníkům originální dětské tvroby od nezávislých autorů za zpětnou vazbu a vřelé přijetí. Vaše ohlasy jsou úžasné a utvrdily nás v tom, že to odříkání osobního volna a hodně probdělých nocí stálo za to. Děkujeme! ❤️

Zajímá vás proč YUY vzniklo, jak se platforma liší od e-shopu nebo kam směřuje a na co se můžete těšit? V článku odpovídáme na vašich 8 nejčastějších dotazů.

Jak vás napadlo založit YUY?

První myšlenka, která vznikla už na začátku roku 2018 a dozrávala několik dalších měsíců, byla spojit komunitu nezávislých autorů pro děti a pomoct jim posunout jejich, často osobní, projekty dál. Současně jsme si uvědomili, jak nám chybí jedno místo, kde bychom nejen našli tvorbu těch nejlepších, ale zároveň se inspirovali a rovnou nakoupili. Lokální trhy, které se konají jen několikrát do roka, nám nestačily. Ačkoliv jsme se tam mohli potkat s Tvůrci osobně, zdaleka tam nebyli zastoupení všichni, o které jsme měli zájem.

Vznikem YUY se nám podařilo propojit autory, výrobce a designéry s milovníky nezávislé tvorby pro děti, která je dostupná odkudkoliv a každý den.

Kdo jsou na YUY ti nezávislí autoři?

Nezávislé autory charakterizuje malonákladová výroba z kvalitních materiálů a originalita jejich tvorby. Tyhlé “malé” značky většinou nevyrábí podle momentálních trendů, ale orientují se na výrobky nadčasové, které dlouho vydrží a můžou být s čistým svědomím předávány dál. Srdce jim bije pro udržitelnost a radost z každého malého kroku, kterým zlepší prostředí kolem sebe.
Co znamená, že YUY je platforma a ne e-shop?

Stejně jako na běžném e-shopu přistupujete k nabídce Tvůrce jako k jednomu obchodu. Na platformě je jiné to, že nakupujete přímo od samotných Tvůrců za garantovanou autorskou cenu a podporujete tak přímo Tvůrce bez cenové přirážky, kterou si obvykle další prostředník připočte.

Na platformě nakupujete produkty, které většinou v běžném obchodě nenajdete. Právě z důvodu cenové politiky si tam často nenajdou cestu. A váš nákup vám posílá každý Tvůrce sám. Znamená to, objednané kousky neleží dlouhodobě na skladě a jsou často vyrobeny přímo pro vás.

V neposlední řadě se snažíme prostřednictvím platformy zprostředkovat tolik informací, kolik by vám na lokálním trhu řekl samotný autor mezi čtyřma očima. Jeho příběh a příběh samotných produktů je pro nás a věříme že i pro vás velmi důležitý.

A jak je to tedy s hrazením poštovného?

Poštovné hradíte za každý balíček od jednotlivého Tvůrce, protože výrobek jde z jeho dílny přímo k vám. Proto také nabízíme nejlevnější způsoby doručení dostupné na trhu a kde je to možné, zavádíme i možnost osobního odběru zdarma. I proto je pro vás výhodné v rámci platformy nakoupit více položek od jednoho Tvůrce, kdy se mezi výrobky dopravní náklady rozprostřou. Nákupem na YUY však neplatíte více ani ve vztahu k samotnému výrobku ani k výsledné dopravě.
Co všecho můžu na YUY najít?

Naším cílem je, abyste na YUY našli dostatečnou nabídku pro každý věk dítěte, ale zároveň se netopili v nepřeberném množství. Proto i přesto, že sortiment neustále rozšiřujeme, vybíráme výrobky pro děti od nejmenších po dorostence s nesmírnou pečlivostí. Často při výběru sázíme na vlastní zkušenosti, dáváme na doporučení, recenze i testování. Daří se nám pokrýt všechny nezbytnosti v základních kategoriích věcí na sebe, hraček, výbavy pro nejmenší i bytových doplňků od těch nejlepších Tvůrců z Česka a ze Slovenska.

Vyrábím krásné produkty pro děti, mohu se k YUY také připojit?

Budeme moc rádi, když nám o své originální tvorbě dáte vědět! Registrace totiž není zcela otevřená. Umožňuje nám to optimalizovat sortiment podle sezóny, poptávky a zařazovat zejména výrobky, které v sortimentu ještě zcela chybí nebo se vymykají svojí originalitou a kvalitou. Jen tak můžeme zákazníkům zaručit, že zde najdou jen to nejlepší a autorům, že budou v adekvátní společnosti.
Kdy uspořádáte další POP-UP?

To je jeden z nejčastějších dotazů a máme radost, že se vám ten náš květnový pop-up tolik líbil. YUY je ale především online platforma, která umožňuje nákup na jednom místě z pohodlí domova. Moc rádi se s vámi potkáváme i mimo prostor platformy, vidíme nadšení z podpory nezávislé tvorby a získáváme cennou zpětnou vazbu. Takže ano, pop-upy do budoucna budou, ale budou zaměřené na konkétní sortiment nebo kategorii produktů na YUY. Do té doby se na vás těšíme online.

Na co se můžeme v YUY těšit?

Soustavně rozšiřujeme nabídku na YUY o další mimořádné výrobky. Kromě toho připravujeme i anglickou verzi, která otevře dveře Tvůrcům k zákazníkům v zahraničí a naopak. Zákazníkům tím zpřístupníme kvalitní zahraniční výrobky pro děti a Tvůrcům umožníme posunout svou tvorbu za hranice lokálního trhu. A také plánujeme další limitované kolekce a akce pro členy klubu YUY.


Zajímá vás ještě cokoliv dalšího, na co jste nenašli odpověď? Neváhejte se nás zeptat!Další články

Inspirace
Jakých bylo prvních 50 dní s YUY a na co se nejčastěji ptáte?
Prvních 50 dní YUY uteklo jako voda. Skoro roční přípravy nastavily velká očekávání a stejně tak nás provázely nemalé...
Příběhy Tvůrců
Míša Karpíšková: Měla by z toho dýchat ruční práce
Od nápadu k obchodu s půvabnými dřevěnými hračkami vedly dva roky práce. Původně pro svou dceru Miju hledala domeček...
Inspirativní mámy
Ambasadorka slovenskej tvorby Marika Majorová: Najradšej vkládám peniaze do lokálných rúk.
Pre tých z vás, ktorí ju nepoznáte, Marika Beňadik Majorová žije v Bratislave, kde takmer dekádu pracovala ako...