Učící věž: Hračka pro děti i rodiče

Inspirace

Zabavit dítě, rozvíjet jeho dovednosti a ještě mít čas věnovat se přípravě večeře. Všichni rodiče hledají způsob, jak mezi vším najít nějaký balanc a my máme radost, že na YUY máme pomůcku, která uspokojuje ty největší potřeby zaneprázdněných rodičů i jejich zvídavých dětí.

Učící věž je multifunkční dětský nábytek, který funguje na principu pedagogiky Montessori - "pomoz mi se to naučit a dělát sám". Je to parťák, který dětem pomáhá osvojit si nové pohybové dovednosti tempem, které jim samotným vyhovuje nejlépe. Doplňkové hračky a komponenty jsou skvělé pro rozvoj jemné motoriky i učení a poznávání barev a tvarů. Navíc je skvělým pomocníkem pro rodiče, kteří chtějí své ratolesti aktivně zapojit třeba při pomáhání v kuchyni.

Jednu z učících věží pořídila svému patnáctiměsíčnímu synovi i Marika Kučová, inspirativní máma, kuchařka, blogerka a jedna z ambasadorek YUY. V jejich domácnosti věž „bydlí“ už téměř rok. Jak je s ní spokojená a hlavně, jak slouží jejímu synovi Bertíkovi?

„První půlrok to byla jedna z nejoblíbenějších hraček. I když přišly další malé děti na návštěvu, tak se často točily právě kolem ní. Kuličková dráha je dokázala zabavit na dlouhou dobu,“ chválí Marika.Zaujmout děti a získat chvilku pro sebe ovšem není jediný benefit, kterým věž disponuje. Jednou z Maričiných největších vášní je totiž vaření a je pro ni samozřejmé, že svému synovi chce umožnit, aby se přípravy aktivně účastnil. Díky nastavitelné výšce věže mohou děti pozorovat dění v kuchyni z úplně jiné perspektivy. A co je nejlepší, mohou sami pomáhat.

„Líbilo se mi, že jsem mohla Bertíka v kuchyni do příprav zapojit i tehdy, když byl menší. Ještě neuměl dobře chodit, ale mohl se pohodlně opřít o solidní konstrukci a stát u linky se mnou. Teď ji máme bezmála rok a pořád ji využíváme každý den. Vlastně při každém vaření, protože Bertík hrozně rád pomáhá. Stačilo jen umístit podlážku o kousek níž. To nám umožní využívat věž dlouhou dobu, vlastně až do té chvíle, než Bertík sám dosáhne na linku.“Dřevěná stěna z překližky má několik barevných provedení. Ta Maričina je ze světlé břízy, takže výborně ladí se světlým interiérem. Konstrukce je bytelná a pevná díky prodlouženým nožičkám, takže bezpečně vydrží i šplhání po bočním žebříku.

„Na téhle věži se mi nejvíc líbí to, jak je stabilní. Nemusím se bát o Bertíkovu bezpečnost. Zároveň ale není tak těžká, aby se nedala snadno přesunout na jiné místo a díky tomu je vždycky po ruce,“ dodává Marika.

Učící věž poskytuje velkou variabilitu i ve volbě doplňkových her a prvků. Mohou se libovolně měnit a přesouvat vsazením do vyfrézovaných otvorů, což hravě zvládnou samy děti. Spousta z nich jim pomáhá rozvíjet představivost nebo pochopit, jak věci spolu fungují, když jsou propojené. Například ozubená kolečka, která když dítě správně umístí, zoubky se do sebe zaklesnou a pohybem jednoho roztočí i všechna ostatní.

„Jako první komponenty jsme vybrali velkou kuličkovou dráhu a domek na kovové zámky, kam se dá leccos schovat. Tři typy zámků jsou skvělé na trénování motoriky. Určitě se chystáme k nákupu dalších prvků, třeba písmenek, abychom Bertíka pomalu učili je poznávat a on si mohl sám skládat jednoduchá slova. Líbí se mi i tabule na kreslení křídou.“Samotná Ready-to-activity stěna s doplňky může fungovat samostatně bez věže a nabízí tak další využití. Dá se připevnit na zeď a poslouží tak i dětem, které samotné věži už odrostly. „Těch možností je spousta a je prima, že zabaví i větší děti. Je to hračka, která se vyplatí, protože je na víc než jen jednu nebo dvě sezóny,“ zakončuje Marika.

Na YUY je naším cílem i potěšením vybírat právě takové hračky i další výrobky, které se dědí a odolají zubu času. Prozkoumejte učící věže, Ready-to-activity stěny a další produkty z dílen nezávislých Tvůrců na YUY.

Další články

Inspirace
Učící věž: Hračka pro děti i rodiče
Zabavit dítě, rozvíjet jeho dovednosti a ještě mít čas věnovat se přípravě večeře. Všichni rodiče hledají způsob, jak...
Příběhy Tvůrců
Míša Karpíšková: Měla by z toho dýchat ruční práce
Od nápadu k obchodu s půvabnými dřevěnými hračkami vedly dva roky práce. Původně pro svou dceru Miju hledala domeček...
Inspirace
Jakých bylo prvních 50 dní s YUY a na co se nejčastěji ptáte?
Prvních 50 dní YUY uteklo jako voda. Skoro roční přípravy nastavily velká očekávání a stejně tak nás provázely nemalé...