Kutulu

  • Štítek:
  • Dárek:
  • Tvůrce:

KUTULU, to je hravost, radost a pohyb. Fantazie a objevování, to je, oč tu běží. Název také napovídá, že jde o hračky pro předškolní děti. Hračky KUTULU spojuje geometrické tvarosloví, jasné barvy a moment pohybu. Ať je to balanční pohyb polokoule a houpavý pohyb ptáčků nebo rychlá krasojízda koníků.

Za značkou KUTULU stojí česko-slovenský tým designérů a přátel. Společně se snaží o oživení české tradiční hračky výtvarné a řemeslné kvality. Chtějí našim nejmladším přinést krásné hračky s příběhem a kulturou. Myslí na zdravý životní styl a baví je práce s přírodními materiály.

Designérka Pavla Boháčová spojila svůj koncept a vizi s grafickými designéry studia SOUDVA. Tereza Šmídová a Martin Czeller pečují o vizuální styl značky a dělají vše, aby se kutulí sen stal skutečností. Aby si s jejich hračkami mohly hrát děti na celém světě, dělaly jim radost a vzdělávaly je. Dalším členem party je technický garant a manažer výroby Eduard Chabr, Pavly muž a první fanoušek značky.

Hračky vznikají v České republice za použití lokálních materiálů. Základna je v Karlových Varech a v Praze. Tým je vyrábí s láskou k materiálu a s péčí ruční výroby i za použití moderních technologií.

Tři, dva, jedna – HRA!