Lollipop

  • Oblíbené štítky:
  • Tvůrce:

Autorské, ručně šité panenky Lollipop navrhuje a tvoří Ivana Holbová. Panenky jsou naplněním jejích radostí: radosti ze šití, lásky k cestování, obdivu k původním lidovým vzorům i neochoty vzdát se hravosti v dospělém věku. Její tvorba je nepochybně i odrazem snahy vychovat ze svých dvou dětí Sáry a Marty tolerantní a respektující lidi. Právě pro její dvě dcery vznikly úplně první panenky - černoška Aziza a Vietnamka Phuong Loan. Dodnes jsou součástí Etno kolekce.

Stěžejní částí značky Lollipop jsou dvě řady: Etno kolekce – látkové panenky zobrazující jednotlivá etnika napříč světem a řada Geometric – panenky a panáčci s geometrickými motivy. Vše v jednoduchém až minimalistickém stylu. Protože Ivana klade důraz na vzor použité látky, vytváří s pomocí sítotisku vlastní autorské návrhy.

A proč vybrat panenky Lollipop?
Jsou dětsky hravé, jednoduché a tvořené s důrazem na estetické vnímání dětí. Respektují různorodost etnik a pohlaví, rozšiřují poznání a chápaní ostatních kultur a hodnot. Zachycují rozmanitost a rozdílnost tradic, ale zároveň podporují jejich soudržnost a nepřipouští jakoukoliv nadřazenost. Jsou vytvořeny z převážně českých materiálů, splňují nároky kladené na hračky a výrobky pro děti. Jsou šité s láskou a co největší pečlivostí.