Luckydes

  • Štítek:
  • Dárek:
  • Tvůrce:

Za Luckydes stojí architekti Jiří Philippe Janda a Petra Jirásková, kteří uplatňují své znalosti z architektury a z lásky k přírodě navrhují a vyrábí originální dřevěné výrobky pro naše nejmenší.

Na počátku jejich tvorby ze dřeva byl domeček pro panenky, který Petra navrhla jako dárek k narozeninám své roční neteři. V představách měla domeček, který se bude dědit z generace na generaci a jednou bude krásnou vzpomínkou na dětství.

Výsledkem je domeček pro panenky vyrobený z březového dřeva v současném architektonickém stylu. Dětem je přístupný díky velkým okenním otvorům. To jim umožňuje hru jak v pomyslném venkovním prostředí (před domem) tak hru uvnitř domu bez nutného otevírání a uzavírání domečku.

Domeček je atestován jako hračka pro děti od tří let.

Oba, jakožto architekti, se rozhodli podporovat v tomto oboru i naši nejmenší generaci. Navrhli proto variabilní skládací domeček, který může znázorňovat vilu, parkovací dům nebo třeba chaloupky v kempu. Skládačka u dětí rozvíjí kreativitu a představivost, protože umožňuje velké množství variant poskládání. Dítě se při hře učí uvažovat tak, aby mohla panenka nebo autíčko domeček obývat. Vhodná je pro holčičky i chlapce. Opakovaně se může rozložit a opět složit.

Luckydes dále vyrábí deníčky miminek, do kterých lze zaznamenat vzpomínky na dětství. Deníček je doplněný kresbami zvířátek z naší krajiny. Text o vláskách tak například doplňují kresby Ježka se střihem na „ježka“.

Drobné předměty vyrábí i na zakázku. Na přední desky dokáží vyrýt jednoduchý obrázek nebo libovolný text.