NOOS BABY

  • Štítek:
  • Dárek:
  • Tvůrce:

Po narození prvního dítěte Munkho přišla na to, že sehnat v Čechách zimní vlněné oblečení je téměř nemožné. Od roku 2017 tedy začala v rodém Mongolsku vyrábět a do Evropy dovážet ponožky, rukavičky, capáčky z vlny v bio kvalitě, tj. bez barvení, bělení a příměsí.

Mongolsko je chladná země, kde teploty tam dosahují -30°C, takže bez opravdu teplého oblečení tam nepřežijete. Mongolové navíc umějí využívat svoje zdroje - vynikají ve zpracování vlny, kašmíru a kožešin. Na české straně tedy provozuje obchod Munkho a na mongolské straně o výrobu produktů se stará její teta Ojuna, která šije, plete i háčkuje.

Cokoli vyrobené z jačí nebo velbloudí vlny Vás udrží v naprostém suchu a teple stejně jako samotného mongolského dvouhrbého velblouda ze stepi Gobi nebo jaka z vysokých hor. Jeho vlna je prodyšná, rychleschnoucí, pohodlná i při dlouhém nošení. Vlákna jačí vlny jsou dutá, díky čemuž dokáží udržet ve svém vnitřku vzduch a mají výborný poměr izolace vůči vlastní váze.

Jačí vlna je velmi vzácné a luxusní vlákno, které je přírodním obnovitelným ekologickým materiálem. V nezávislém testování dokonce překonala merino vlnu vyšší hřejivostí, prodyšností a vyšším odvodem vodní páry.