Patrik Antczak

  • Tvůrce:

Tvorba Patrika Antczaka se vyznačuje humorem, nadsázkou a hravostí a snad i proto tolik rozumí nejmenším divákům, pro které vytvořil knížku ALFABETA - soubor pracovních listů, z nichž každý představuje jedno písmeno, které se dají vystřihovat a vybarvovat a díky kterým je učení abecedy především zábava. I to je důvod, proč právě ALFABETA posbírala celou řadu ocenění, především pak ocenění Zlatá stuha, které je nejprestižnější cenou v České republice zaměřenou na knihy pro dětské publikum s tradicí více než 25 let.

Pod svým nakladatelstvím RUKAMA má v plánu vytvářet knihy s edukativním a didaktickým přesahem podobně, jako svou prvotinu ALFABETA. Na cestě je především její pokračování v anglickém jazyce nebo pak i edice zaměřená na číslice. Tak se děti těště!

Jako ilustrátor a grafik na volné noze pracoval Patrik už v průběhu studií, do této chvíle posbíral řadu zkušeností a to jak u komerčních klientů, tak v rámci neziskových projektů. Za sebou má celou řadu spoluprací s českými i zahraničními produktovými značkami jako např. KaiKai, Devoto, Brassi, Mimiconcept. Jeho práce můžete najít i v oblasti editoriální ilustrace pro Ambiente, učebnice pro děti základních škol Cyril Mooney Education, časopis Raketa apod. Za vytvoření unikátních papírových ilustrací v knize Left and Right, která vznikla ve spolupráci s newyorským nakladatelstvím Emmemm Publishing, LLC., a ilustrace pro Ambiente byl nominován na cenu Czech Grand Design v kategorii ilustrátor roku za rok 2018.