RePello

  • Oblíbené štítky:
  • Tvůrce:

Na svět přišla Josefínka a s ní i nápad na první hračku.


Po narození dcerky se Jiří Marján rozhodl, že své odborné znalosti a zkušenosti využije k vývoji odrážedla, na němž by malá Josefínka mohla podnikat své první spanilé jízdy krajem. A protože rodiče udělají pro své děti vždy to nejlepší, vznikl Model J™. Celoodpružené odrážedlo, které je svými jízdními, ergonomickými i bezpečnostními vastnostmi daleko napřed ve srovnání s jinými výrobky na trhu. Unikátní hračku si Jiří nechal patentovat a pustil se do její výroby, aby se z ní mohly radovat i další děti (a jejich rodiče).

Děti jsou největšími odborníky na hru v nám známém vesmíru. Jenže hračky pro ně navrhují a vyrábějí dospělí, kteří mají o dětském hraní většinou dost zkreslené představy. Jiří Marján to chtěl napravit a podnikl cestu až k samé podstatě dětského pohybu a hry. Pozoroval, jak si děti hrají, zkoumal vlastnosti různých materiálů a technologií, prováděl (zcela humánní) pokusy na svých vlastních ratolestech.

Výsledkem je novátorský koncept hraček, který respektuje dětské potřeby a rozvíjí motoriku tím nejpřirozenějším způsobem. Přední čeští designéři se dále postarali o vysokou estetickou hodnotu výrobků, takže v dětech už od mala rozvíjí smysl pro krásu a harmonii.

A co na to samy děti? Zda prožívají povznášející pocit z duchovního růstu, nevíme. Spíš asi ne. Jakmile ale usednou na Model J™, Model S nebo Formuli, už je odtamtud nikdo nedostane! To je pro Jiřího důkazem, že jsou pro ně hračky RePello navrženy správně.