ŠimiDo

  • Tvůrce:

Za rodinnou značkou ŠimiDo, zabývající se navrhováním a výrobou originální, převážně dětské módy a hraček inspirovaných magickým světem skřítků a tajemstvím lesa, stojí životní partneři Irena a Petr.

Irena navrhuje veškerý sortiment a Petr se stará o produkční a PR část podnikání a stojí také za vizí vzniku značky ŠimiDo.

Inspirací jsou jim jejich dva skřítkové Šimonek a Dorotka (ŠimiDo), místo kde žijí (osada Údolí slunce), lesy, které je obklopují a archetypy sousedů, přátel a spolupracovníků.

Velmi si uvědomují jemnost a křehkost malých skřítků a víl, a proto dbají na kvalitu užitých materiálů a jejich zpracování a také z vlastní zkušenosti vědí, že bývají velmi neposední a zvídaví. Je tedy nezbytné, aby je oblečení neomezovalo v pohybu a ani v občasných rozmarech, které určitě všichni rodiče dobře znají. Záleží jim tedy na praktičnosti střihu a výběru barev tak, aby se jednotlivé kousky oblečení daly nejen vhodně kombinovat, ale také udržovat.

Na výrobu oblečení používají přírodní materiály z českých pletáren, jakými jsou bambus, bio bavlna, bavlna, konopí, len a na hračky zbytkové dřevo z českých lesů. Také jim záleží na minimalizaci vytváření odpadu, a proto vyrábějí i oblečení a hračky v edici „reUSE“.

Všechny použité materiály a potisky jsou atestovány a vhodné pro děti do 3 let a dříve než jsou uvedeny na trh, projdou ještě testem jejich vlastních dětí.

Vše vyrábí s láskou a respektem k dětem (i rodičům).

Kdybychom příběh značky ŠimiDo chtěli popsat poeticky, bylo by to třeba takhle:

„V osadě nad řekou, od lesa na dohled, skřítek se narodil kouzelný na pohled. Malý tak, že by se dospělému do dlaně vešel, ale velký dost, aby nás potěšil. Na jaře zasévá, v létě v mechu lehává, na podzim listy barvívá a v zimě se rád zachumlá.